info@savagebistro.sk

Vínna karta reštaurácia

Vínna karta

Osvežte svoje zmysly naším rozmanitým výberom nápojov, ktoré sme pripravili so starostlivosťou a vášňou. V našom bare nájdete špeciality, ktoré vás prekvapia a potešia.

Vínna karta Savage Bistro

Vínna karta Savage Bistro

Reštaurácia

Vínna karta

Osvežte svoje zmysly naším rozmanitým výberom nápojov, ktoré sme pripravili so starostlivosťou a vášňou. V našom bare nájdete špeciality, ktoré vás prekvapia a potešia.

Prosecco - Sekt - Šampanské

Prosecco Extra Dry DOC

Výrobca: Ca Di Rajo
Oblasť:    Venetto Taliansko
Odroda:  Glera

Slamene žltá farba so zelenými zábleskami nás privedie k vôni agátového kvetu s prídavkom jabĺk , citrónu a grepu. Dobrá štruktúra chuti je vynikajúce vyvážená, zjavná chuť ovocia spôsobí na podnebí príjemne a harmonicky.

 • 21€

Prosecco Superiore Vladobiadene BRUT DOCG

Výrobca: Ca Di Rajo
Oblasť:    Venetto Taliansko
Odroda:  Glera

Krásna slamene žltá farba so zelenými zábleskami a vôňa kvetov a ananásu nás hneď očarí.Chuť ktorá má dobrú štruktúru s náznakmi jabĺk a hrušiek je dobre vyvážená a jemne kyselkavá.

 • 28€

Chardonnay Brut Nature TM

Výrobca: Chateau Rúbaň
Oblasť:    Južné Slovensko
Odroda:  Chardonnay

Víno svetlej slamovo-zlatistej farby s mimoriadne jemným, decentným perlením a snehovo-bielou penou. Komplexná aróma vína sa postupne otvára a ponúka širokú paletu jemných medovo-kvetnatých tónov, zrelého ovocia, hnedého masla a jemne pražených mandlí s decentnou biskvitovosťou v závere.

 • 38€

Champagne Cuvée Diamant Brut

Výrobca: Champagne Vranken
Oblasť:    Champagne Francúzsko
Odroda:  Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Menuier

Bohatá žltá farba s intenzívnym perlením. Aróma je komplexná s tónmi zeleného jablka, briošky a biskvitu doplnená toastom. Chuť je plná, perzistentná s dlhým doznievaním.

 • 99€

Biele víno

Rizling rýnsky Terroir Selection

Výrobca: Világi Winery
Oblasť:    Južné Slovensko
Odroda:  Rizling Rýnsky

Víno má ľahkú, avšak bohatú chuť, pevnú kyselinu, nájdeme v ňom črty chrumkavej hrušky a exotického ovocia. Jeho vôňa je stredne intenzívna, nevtieravá, svieža, elegantná, korenistá s nádychom čierneho korenia, so sviežimi citrusmi.

 • 30€

Sauvignon

Výrobca: Vinárstvo Rariga
Oblasť:    Malé Karpaty Slovensko
Odroda:  Sauvignon

Extraktívny a svieži Sauvignon s jemným nádychom vône egreša a mäty. Chuť je popretkávaná žihľavovými tónmi s jemným agátovým charakterom. Víno je plné s harmóniou sviežich kyselín.

 • 16,5€

Staré Hory Cuvée sur lie

Výrobca: Malé divy
Oblasť:    Malé Karpaty Slovensko
Odroda:  Rizling Rýnsky, Silvánske Zelené, Silvánske Červené

Čo vlastne Staré Hory sú? Paleta odrôd Rizlingu rýnskeho, Silvánskeho zeleného a Silvánskeho červeného, rastúcich na žule, prapôvodnom terroire modranských svahov. Ponúkajú harmonickú kompozíciu vôní a chutí. Táto vzájomná súhra terroiru Modranského masívu a nenapodobiteľného prejavu vinice, predstavuje víno nezameniteľné, pôvodné a originálne.

 • 19,5€

Furmint Faricka Single Vineyard BIO

Výrobca: Frigyes Bott
Oblasť:    Južné Slovensko
Odroda:  Furmint

Farba je slamovožltá s jemným závojom vďaka vynechaniu filtrácie. V elegantnej vôni sa snúbi biele ovocie, citrusy, biele kvety, náznak bylín a charakteristická mineralita. V chuti je svieže a šťavnaté, dominujú citrusy, zelené jablko a príjemná mineralita. V dlhom závere doznieva zamatový, ovocno-minerálny charakter.

 • 41€

Chardonnay Battonage

Výrobca: Csernus
Oblasť:   Stredné Slovensko
Odroda:  Chardonnay

Odroda prináša jedinečnú chuť vín zrejúcich v malých dubových sudoch. Premiešavanie kvasničných kalov počas 8 mesiacov s metódou batonnage dodá vínu bohatú, plnú, harmonickú, maslovú, krémovú chuť s dlhou perzistenciou. Čerstvá elegancia a výrazné kyseliny sú tvorené rozmanitosťou chladnejšej mikroklímy.

 • 22€

Steinfeder Gneis+Löss Grüner Veltliner

Výrobca: Domäne Wachau
Oblasť:    Wachau Rakúsko
Odroda:  Veltlín Zelený

Svieže, ovocné víno s typickými arómami zeleného čaju a zeleného jablka. Ľahké, elegantné, ktoré si môžete dopriať kedykoľvek počas dňa. Ideálne k ľahkým predjedlám, šalátom a vyprážaným rybám.

 • 21€

Chablis Saint Martin

Výrobca: Domaine Laroche
Oblasť:    Chablis Francúzsko
Odroda:  Chardonnay

Toto jednodruhové francúzske víno lichotí poháru nádherne výraznými tónmi mirabelkových sliviek, grapefruitu, vinohradníckych broskýň a citrónov. Okrem toho sa v ňom objavujú tóny pražených mandlí, vlašských orechov a pražených lieskových orieškov.

 • 48€

Pecorino IGT

Výrobca: Tenuta Ulisse
Oblasť:    Chieti  Taliansko
Odroda:  Pecorino

Farba je slamená žltá so zelenými zábleskami, aróma je intenzívna pripomínajúca broskyne , citrusy a exotické ovocie. Chuť je príjemne kyslá a minerálna, v chuti rozpoznať citrusy a papáju.

 • 23€

Ružové víno

Frankovka modrá

Výrobca: Karpatská perla
Oblasť:    Malé Karpaty Slovensko
Odroda:  Frankovka modrá

Ružové víno jemnej jahodovej farby. Vo vôni vás očaria intenzívne tóny lesných jahôd. Je to príjemne osviežujúce víno šťavnatej ovocnej chuti s peknými kyselinami.

 • 19€

Rosato IGT

Výrobca: Feudo Arancio
Oblasť:    Sicilía Taliansko
Odroda:  Nero D´ Avola

Z odrody Nero D´ Avola, farba je svetlo ružová chuť veľmi jemná a vyvážená. Vôňa pripomína černice, ostružín a maliny.

 • 21€

Červené Víno

Frankovka modrá Faricka Single Vineyard BIO

Výrobca: Frigyes Bott
Oblasť:    Južné Slovensko
Odroda:  Frankovka Modrá

Jasná, rubínová farba s fialovými odleskami. Intenzívna vôňa kôstkového ovocia, škorice, mliečnej čokolády a kože. Plná, pritom sofistikovaná ovocná chuť doplnená korenistými tónmi. Taníny dobre zapracované. Dochuť dlhá, jemne minerálna.

 • 44€

Láva Cuvée polosuché

Výrobca: Csernus
Oblasť:    Stredné Slovensko
Odroda:  André, Zweigeltrebe, Alibernet, Frankovka Modrá

Vôňa je intenzívna a zložitá, dominujú hlavne červené a čierne plody. Po 48 hodín macerácií sa dostane do fermentačnej nádrže, kde dostane peknú čerešňovú a višňovú arómu, vôňu sprevádza jasná rubínová farba moku. Elegantná chuť, klasická zrelosť, dokonalá rovnováha a nezabudnuteľná príchuť charakterizuje špeciálne víno

 • 21€

Merlot Terroir Selection

Výrobca: Világi Winery
Oblasť:    Južné Slovensko
Odroda:  Merlot

Farba je tmavo fialová a vôňa ťažká a komplexná, korenistý charakter dotvárajú tóny višne, čiernej čerešne a slivky. Výsledkom macerácie hrozna počas dlhých 16 dní je plnosť vône, ktorú umocňuje zrenie v nových drevených sudoch.

 • 33€

Dunaj Sunset

Výrobca: Tajna Vineyard & Winery
Oblasť:    Nitra Slovensko
Odroda:  Dunaj

Víno plnej rubínovej farby, stredne intenzívna aróma po čiernom ovocí s dotykom dreva, ktorý pôsobí ako pekný doplnok. Chuťový profil je komplexný a zároveň elegantný, plný kôstkového ovocia, ako napríklad slivka, čierna čerešňa s náznakom čokolády a kávového zrnka.

 • 25€

Primitívo Pie´Del Monaco IGP

Výrobca: Tagaro
Oblasť:    Puglia Taliansko
Odroda:  Primitívo

Farba he intenzívna rubínovo červená s fialovými zábleskami, vôňa je veľmi intenzívna ovocná so štipkou korenistá. Jemná chuť s dobre vyváženými tanínmi s pravý ozajstný pôžitok z tohto vína.

 • 38€

Chianti Classico Riserva DOCG

Výrobca:  Banfi
Oblasť:     Toscana Taliansko
Odroda:   Sangiovese

Intenzívna purpurová farba a príjemná intenzívna vôňa, nás pripraví na chuť jemnou kyslosťou, v ktorej bukete spoznáme chute červeného ovocia , čerešní , a korenia doladené s chuťou čokolády a praženej kávy.

 • 42€

Brunello di Montalcino DOCG

Výrobca:  Banfi
Oblasť:     Toscana Taliansko
Odroda:   Sangiovese

Intenzívna purpurová farba a príjemná intenzívna vôňa, nás pripraví na chuť jemnou kyslosťou, v ktorej bukete spoznáme chute červeného ovocia , čerešní , a korenia doladené s chuťou čokolády a praženej kávy.

 • 82€

Otváracie hodiny

Reštaurácia & Bar
Pondelok – Nedeľa

11:00 – 22:00

Kaviareň
Pondelok – Nedeľa

9:00 – 17:00

Business lunch
Pondelok – Piatok
12:00 – 15:00

Kontakt

SHAKE THE WORLD s.r.o.
Námestie Slobody, 811 06, Bratislava

Telefón

Email